KONST / Litografier / Färglitografi 11165006
*
nr 1116 5006
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Trosaån, 8/100. motivet: 27/39
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juni 2017
kl 20:29:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/6 18:12:50
1
Vinnande bud
- Tema
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trosaån
-
5055 Färglitografi
Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:50
-
2017 Färglitografi
Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:43
*
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Ljunggren
nr 1116 5006
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Trosaån, 8/100. motivet: 27/39
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 juni 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/6 18:12:50 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trosaån
-
5055 Färglitografi
Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:50 -
2017 Färglitografi
Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:43